Борис II Петров син Кубратович g. 931 a. a. 977

Ur pennad tennet eus Rodovid BR, ar c'helc'hgeriadur digor.

Den:734656
Jump to: navigation, search
Lignez Кубратовичі
Reizh gourel
Anv a-bezh d'ar c'hanedigezh Борис II Петров син Кубратович
Kerent

Мария Христофорова Дочь Лакапин [Лакапены]

Петро I Симеонів син Кубратович [Кубратовичі] a. a. 30 Genver 970

Wiki-pajenn wikipedia:uk:Борис_II

Darvoudoù

931 ganedigezh:

977 marvidigezh:

Notennoù

Борис II — цар Болгарії з 969 до 977 року, з 971 року перебував у Візантійському полоні, однак на батьківщині продовжував вважатись болгарським царем. Старший син царя Петра I й цариці Ірини, народився в Константинополі 931 року.

Про життя Бориса нічого не відомо до 968 року, коли він у складі Болгарського посольства прибув до Константинополя до Никифора II Фоки для укладання миру. Роком раніше на прохання візантійців до Болгарії вторглись руські війська князя Святослава, але після розгрому болгарської армії, замість того щоб повернутись до Києва, русичі захопили східну (причорноморську) частину Болгарії з містами Доростолом і Малим Преславом (у руських джерелах Переяславець), куди Святослав переніс свою столицю. В результаті перемовин було укладено болгарсько-візантійський союз проти Русі, Борис та його брат Роман залишились в Константинополі заручниками.

969 року в результаті другої поразки від русичів Петро I зрікся престолу, а візантійці відпустили Бориса, щоб зайняти трон батька. Неспроможний протистояти Святославу, новий цар уклав союз із русичами. Руські дружини продовжують наступ у Фракії, де 970 року під Аркадіополем зазнали поразки. З цього моменту візантійці під керівництвом нового імператора Іоанна Цимісхія просувались на північ та взяли в облогу Преслав.

Хоча болгари й русичі разом захищали місто, візантійцям удалось підпалити й захопити столицю. Борис II віднині став почесним бранцем Іоанна Цимісхія, який продовжив переслідування русичів у Доростолі, стверджуючи, що діє як союзник і захисник Бориса. Після того як Святослав і Цимісхій досягнули мирної угоди і Святослав пішов до Києва, Іоанн Цимісхій з тріумфом повернувся до Константинополя. Візантійці не поспішали звільняти окуповану Болгарію й того ж року імператор на урочистій церемонії позбавив Бориса царських регалій, а східна Болгарія перейшла у пряме візантійське управління.

Хоч метою церемонії 971 року було символічне завершення Болгарського царства, Візантія не змогла затвердити свою владу в західній Болгарії. 977 року брати Борис і Роман втекли з полону до західної Болгарію. На кордоні Бориса через його грецькі одежі, стражники сприйняли за візантійського вельможу й убили.


Eus an dud-kozh d'ar vugale-vihan

Tud-kozh
Стефан Лакапин
diplom: 18 Ebrel 963, Лесбос
Константин Лакапин
marvidigezh: 946 ≤ ? ≤ 948, Самотраки, убит при попытке к бегству с острова Самотраки, куда был выслан по приговору суда после попытки свержения законного императора [[Запись:22828|Константина VII Багрянородного]].
Helena Lekapene
ganedigezh: 910?
titl: Августа
eured: w Konstantin VII
marvidigezh: 19 Gwengolo 961
Феофилакт Лакапин
ganedigezh: 917
marvidigezh: 27 C'hwevrer 956
Christopher Lekapenos
ganedigezh: 890?, 895
eured: София Никитова Дочь Славянская , in spring
titl: 921 - 931, Byzantium, Co-emperor of the Byzantine Empire
marvidigezh: Eost 931
Феодора
eured: Romanos I Lekapenos ?
marvidigezh: 20 C'hwevrer 922
Sisman I Kubratos
marvidigezh: 927
Tud-kozh
Kerent
Michael Lekapenos
ganedigezh: ~ 920
Kerent
 
== 3 ==
== 3 ==

Ostilhoù personel
Enklask araokaet
Джерельна довідка за населеним пунктом
Yezhoù all