Alzeco

Ur pennad tennet eus Rodovid BR, ar c'helc'hgeriadur digor.

Den:95129
Jump to: navigation, search
Lignez Dulo
Reizh gourel
Anv a-bezh d'ar c'hanedigezh Alzeco
Kerent

Kubrat Bulghar [Dulo] g. 605? a. a. 665?

Wiki-pajenn [[1]]
[1][2][3]

Notennoù

Patrom:TranslationNeeded Dillon, John B. «Bulgars». Medieval Italy: An Encyclopedia, ed. Christopher Kleinhenz. London: Routledge, 2004.

Mammennoù

  1. https://en.wikipedia.org/wiki/Alcek - Alcek or Alzeco was allegedly a son of Kubrat and led the Bulgars to Ravenna that later settled in the villages of Gallo Matese, Sepino, Boiano and Isernia in the Matese mountains of southern Italy.
  2. https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%BB%D1%8C%D1%86%D0%B5%D0%BA - На початку до частини болгар хан Альцек мігрував у Аварський каганат. У 631 році він спробував опанувати Каганський трон, але програв, болгари були розбиті і рушили в Баварію. Тут вони стали просити короля франків Дагоберта I заселитися в межах його держави. Дагоберто I дозволив болгарам тут селитися, однак, вважаючи їх загрозою, віроломно наказав своїй армії вирізати 9000 болгар вночі. Решта болгар Алцека відступили і кілька десятиліть несли службу в Карантанському князівстві на території сучасної Австрії, який входив в конфедерацію Само. Потім Альцек зі своєю частиною болгарського народу пішов в італійські землі. Хан Альцек просив у короля лангобардів Грімоальда (662—671) можливості поселитися в його країні, обіцяючи служити йому. Король Грімоальд відправив їх до свого сина Ромуальда I в Беневент, де вони й осіли в Сепіно, Бовіане і Інзернії. Ромуальд прийняв болгар радо і дав їм землі. Він також розпорядився, щоб титул Альцека був змінений з герцога, як називає його історик Павло Диякон, на Гастальдо (титул намісника), згідно латинських назв. Павло Диякон завершує розповідь про болгар Альцека так: «І вони живуть в цих місцях, про які ми говорили, аж до теперішнього часу, і хоча вони говорять і латиною теж, але все-таки ще до кінця не відмовилися від вживання своєї мови ..»
  3. http://ziezi.tripod.com/amico/amico.htm - D'Amico, Vincenzo. I Bulgari trasmigrati in Italia nei secoli VI e VII dell'era volgare e loro speciale diffusione nel Sannio. Campobasso, 1933.

Eus an dud-kozh d'ar vugale-vihan

Tud-kozh
Alburi Dulo
marvidigezh: 619?, Kubrat allies with Byzantium against Avars after murder of his father Alburi.
Tud-kozh
Kerent
Шамбат (smbat) (Shambat) Dulo
titl: 663 ≤ ? ≤ 665, Bulgar Kagan
Kubrat Bulghar
ganedigezh: 605?
marvidigezh: 665?
Kerent
 
== 3 ==
Batbayan Dulo
marvidigezh: 690
Kotrag
ganedigezh: < 635
Asparukh ? (Kubratos, Dulo)
annez: 710, Asparyk, Djalda (Feodosiya)
== 3 ==

Ostilhoù personel
Enklask araokaet