Володимир g. < 870 - Taolenn an diskennidi

Ur pennad tennet eus Rodovid BR, ar c'helc'hgeriadur digor.

Den:74794
Jump to: navigation, search
Ezhomm en deus hor servijer eus kalz loazioù evit diskwel gwezennoù bras. Setu perak ne c'hall gwelout an arvererien dizanv nemet 7 remziad diagentidi ha 7 remziad diskennidi en ur wezenn. Ma vennit gwelout ul lignez a-bezh hep enskrivadur, ouzhpennit an testenn ?showfulltree=yes e dibenn chomlec'h URL ar bajenn-mañ. Mar plij, ne lakait e neblec'h all ebet ul liamm eeun ouzh ur wezenn a-bezh.
11/1 <?> Володимир [Болгарські]
ganedigezh: < 870
titl: 889 - 893, князь Болгарії
Patrom:Delete

Князь Болгарії, який спробував відновити язичество в країні.

Володи́мир Болга́рський (болг. Владимир Расате) — князь Болгарії (889–893) — перший син Бориса I, хрестителя Болгарії. Він став князем Болгарії, коли його батько Борис вирішив піти у відставку до монастиря після управління протягом 36 років. Згідно з деякими авторами, причина для цього вирішення була винятково релігійна, але відповідно до інших колишній хан хворів. Володимир не мав стільки популярності як його батько. У 892 році він підписав договір з Німецьким королем Арнулфом Каринтійским проти Великоморавії, і побічно проти Візантії. Це було серйозним відхиленням від про-візантійський політики країни протягом попередніх 30 років. Інший непопулярний акт, серед про-візантійської частини знаті, була спроба відновити язичество в країні і заборонити християнство —"…да възвърне новопокръстения народ към езическите обичаи". Ці дії привели до широко поширеної незадоволеності серед людей як з народу, так і дворянства.

У 893 році Борис повернувся з монастиря і прийняв на себе трон. Борис наказав схопити сина, засліпити та кинути до темниці. Після того Борис призначив свого третього сина Симеона новим князем.
Views
Ostilhoù personel
Enklask araokaet