Гаврило Михайлович Микола Гоголь Полтавець
Ur pennad tennet eus Rodovid BR, ar c'helc'hgeriadur digor.
Lignez | Полтавці |
Reizh | gourel |
Anv a-bezh d'ar c'hanedigezh | Гаврило Михайлович Микола Гоголь Полтавець |
Kerent |
Darvoudoù
ganedigezh: Диканька, Полтавська губернія, Російська імперія
1900 bugel: Диканька, Полтавська губернія, Російська імперія, ♂ Микола Гаврилович Сокіл Полтавець (Голодюк) [Полтавці] g. 1900 a. a. 1946
Notennoù
Героїчно загиблого в бою з комуністами на Волині під Гурбами 44-річного двометрового красеня сотенного, капелана УПА "Сокола" звали Микола Голодюк, він є рідний дід Бориса Голодюка (1963 р.н.) по лінії його матері Степанії, народженої в 1931 році у селі Загвіздя від Марії Іванівни Голодюк (Драганчук) 1907 р.н., яка була троюрідна сестра Степана Бандери. Батько сотника УПА "Сокола" під новим іменем Гаврило (старе Микола, син Михайла з села Диканьки Полтавської губернії) був родичем козацького роду Сірка і Гоголя, славної родини Шухевичів та сотником армії петлюрівців і гетьманців. В боях з комуністами втратив ліву руку і утік від них в часи першого ленінського голодомору, та з іншими козаками взяв тоді для конспірації прізвище Голоднюк. За завданням ОУН голодюківці жили в Прикарпатті та на Волині. Потім прихильні до них люди, патріоти, почали і собі брати це прізвище. Зокрема так називали себе втікачі другого (1933) і третього (1946) сталінських голодоморів.
Прізвище " Микола Голодюк " вперше записано до церковної книги в храмі УГКЦ святого Миколи в селі Тишківці Городенківського району й це прізвище мали умисно козаки гетьманці щоб знайти одне одного в час відступу від Дніпра за Дністер бо дід Бориса Голодюка був вихідцем з Полтавії та Божим чудом порятувався з комунополону втечею в Галичину в 1920 році в час першого "ленінського" голодомору разом зі своїм батьком Гаврилом Гоголем що втратив в бою з комуняками як офіцер гетьмана Павла Скоропадського праву руку.
Eus an dud-kozh d'ar vugale-vihan
marvidigezh: 19 Eost 1997, Ізмаїл, Одеська область, Україна