Еммануїл Соломонович Левенсон

Ur pennad tennet eus Rodovid BR, ar c'helc'hgeriadur digor.

Den:265467
Jump to: navigation, search
Lignez Левенсони
Reizh gourel
Anv a-bezh d'ar c'hanedigezh Еммануїл Соломонович Левенсон
Kerent

Соломон Левенсон [Левенсоны]

Darvoudoù

bugel: Генриетта Эммануиловна Левинсон [Левинсоны] a. a. 1923

eured: Клара ? (Левенсон) [?]

1879 bugel: Российская империя, Мария Эммануиловна Корнейчукова [Левенсоны] g. 1879

31 Meurzh 1882 bugel: Saint Petersburg, Nicholas Korney Ivanovich Korney (Chukovski) [Chukovski] g. 31 Meurzh 1882 a. a. 28 Here 1969

Notennoù

Але була й внутрішня, потаємна. Син української селянки Катерини Йосипівни Корнейчуковой і ... (?). У документах Чуковський всякий раз вказував різні по батькові (Степанович, Мануіловіч, Васильович, М. Є. Корнейчуков). За метриці він був Микола Корнейчуков, тобто незаконнонароджений. Однак, у нього була рідна сестра - Марія Корнейчукова, яка народилася в 1879 році. Дослідникам вдалося встановити, що в тих документах Марії, де присутня по батькові, вона названа Мануіловна, або Еммануїлівна. Припускають, що батьком Корнія Чуковського є Потомствений Почесний Громадянин Одеси Еммануїл Соломонович Левенсон (Левінсон), 1851 року народження, син власника друкарень, розташованих в декількох містах. Батько всіма силами перешкоджав «нерівного шлюбу» свого сина з простою селянкою і домігся свого.

Єврейське походження батька Чуковського майже не викликає сумнівів. Ось що писав М. Бейзер в 1985 році в самвидавського «Ленінградському єврейському альманасі. Автор (у 1998 році жив в Ізраїлі) розмовляв з Кларою Ізраілевной Лозівський (емігрувала до США), яка працювала секретарем Чуковського. Вона розповіла про Еммануїлом Левінсона, сина власника друкарень в Петербурзі, Одесі і Баку. Його шлюб з матір'ю Марусі і Колі формально не був зареєстрований, так як для цього батько дітей повинен був хреститися, що було неможливо. Зв'язок розпалася ... Про єврейське походження батька Корнія Чуковського свідчить також Ніна Берберова в книзі «Залізна жінка». Сам письменник на цю тему не висловлювався. «Він, яким він був, був створений своєю покинутою», - писала про батька Лідія Чуковська. Існує тільки один достовірне джерело - його «Щоденник», якому він довіряв найпотаємніше.

Ще одне підтвердження єврейського походження батька Корнія Чуковського я виявив у нарисі С. Новикова «Рохлін». Описуючи життя свого старшого друга, видатного радянського математика Володимира Абрамовича Рохліна, автор пише: «Років за два до смерті він розповів мені наступне. Його дідом по матері був багатий одеський єврей Левінсон. Покоївка - дівчина Корнійчук - справила від нього на світ немовля чоловічої статі, що за допомогою поліції (за гроші) був виготовлений чисто російський православний паспорт ... Від себе зауважу, що Корній здобував освіту, ймовірно, на гроші Левінсона ... Мати Рохліна - законна дочка Левінсона - отримала медичну освіту у Франції. Вона була начальником санінспекції в Баку, де її вбили в 1923 році ... Батько був розстріляний в кінці 30-х р.р. Тоді Рохлін, опинившись 16-ти річним юнаком у Москві, відчував великі труднощі з вступом до університету. Він спробував звернутися за допомогою до Корнія, але той його не прийняв. Мабуть, у той період Корній шалено боявся Сталіна (Рохлін прав, але він пов'язує це з «тараканіще», не підозрюючи, що Великий терор саме в цей час увійшов в сім'ю Чуковський - В.О.) ... Після смерті Сталіна, - як сказав мені Рохлін, - Корній шукав контакту з ним, вже відомим професором. Але Рохлін з гордості відмовився. Один фізик, Міша Маринов ... знаходився в хорошому контакті з Лідією Чуковською, дочкою Корнія. Вона говорила йому про це спорідненість з Рохлін, як сказав мені Міша, коли я розповів у суспільстві цю історію незабаром після смерті Володимира Абрамовича ». Син Рохліна Володимир Володимирович став видатним прикладним математиком і нині проживає в Америці.


Eus an dud-kozh d'ar vugale-vihan

Kerent
Kerent
 
== 2 ==
Екатерина Осиповна Корнейчук
ganedigezh: 1855, Гамбурово, Ананьевский уезд, Херсонская губерния, Российская империя
== 2 ==
Bugale
Nicholas Korney Ivanovich Korney (Chukovski)
ganedigezh: 31 Meurzh 1882, Saint Petersburg
eured: Maria Goldfeld
marvidigezh: 28 Here 1969, Moscow
douaridigezh: 28 Here 1969, Moscow, Peredelkinskoe cemetery
Абрам Вениаминович Рохлин
ganedigezh: 1881, Российская империя
marvidigezh: 1940, РСФСР, СССР
Мария Эммануиловна Корнейчукова
ganedigezh: 1879, Российская империя
Bugale
Bugale-vihan
Микола Корнійович Чуковський
ganedigezh: 2 Mezheven 1904, Одеса, Російська імперія
marvidigezh: 4 Du 1965, Москва, РРФСР, СРСР
Цезар Самійлович Вольпе
ganedigezh: 17 Here 1904, Тифліс, Російська імперія
eured: Елизавета Николаевна Куприянова (Вольпе)
eured: w Лідія Миколаївна Корнійчукова (Чуковська)
marvidigezh: 1941, Ленінградська область, РРФСР, СРСР
Матвей Петрович Бронштейн
ganedigezh: 2 Kerzu 1906, Винница, Подольская губерния, Российская империя
eured: w Лідія Миколаївна Корнійчукова (Чуковська)
darvoud all: 6 Eost 1937, арестован
marvidigezh: 18 C'hwevrer 1938, Ленинград, РСФСР, СССР, расстрелян
darvoud all: 9 Mae 1957, реабилитирован
Лідія Миколаївна Корнійчукова (Чуковська)
ganedigezh: 24 Meurzh 1907, Санкт-Петербург, Російська імперія
eured: Матвей Петрович Бронштейн
eured: Цезар Самійлович Вольпе
marvidigezh: 7 C'hwevrer 1996, Москва, РФ
douaridigezh: Передєлкінське кладовище, Московська область, РФ
Борис Корнеевич Чуковский-Гольдфельд
ganedigezh: 1910, Российская империя
marvidigezh: C'hwevrer 1942, Погиб на Великой Отечественной войне на ополчении
Марія Корніївна Мурочка Чуковська
ganedigezh: 24 C'hwevrer 1920, Петроград, РРФСР
marvidigezh: 10 Du 1931, Алушта, Крымская АССР, РСФСР, СССР, туберкулёз
douaridigezh: Старое горкладбище Алушты, РСФСР, СССР, недалеко от входа, рядом с дорогой к кладбищенскому храму. На могиле простой деревянный крест и написано "Мурочка Чуковская (24/II - 1920 - 10/11 - 1931)"
Владимир Абрамович Рохлин
ganedigezh: 23 Eost 1919, Баку
marvidigezh: 3 Kerzu 1984, Ленинград
Bugale-vihan

Ostilhoù personel
Enklask araokaet