Яким Васильович Білінський g. 1733?

Ur pennad tennet eus Rodovid BR, ar c'helc'hgeriadur digor.

Den:669438
Jump to: navigation, search
Lignez Білінські
Reizh gourel
Anv a-bezh d'ar c'hanedigezh Яким Васильович Білінський
Kerent

Василий Белинский [Белинские]

Darvoudoù

1733? ganedigezh:

eured: Мокрина Евфимиевна [?] g. 1744?

1769? bugel: Василий Иоакимович Билинский [Билинские] g. 1769?

1776? bugel: Яків Якимович Білінський [Білінські] g. 1776? a. a. 1816

1783? bugel: Российская империя, Мария Иоакимовна Билинская [Билинские] g. 1783?

Notennoù

Сповідні та клірові відомості церков Полтавської єпархії XVIII-XIX ст. дають можливість простежити п’ять поколінь священиків - Василь, Яким Васильович, Василь Якимович, Іасон Васильович, Іван Іасонович. Прапрадід (Яким Васильович), прадід (Василь Якимович), дід (Іасон Васильович) упродовж багатьох років (з середини XVIII ст. до 1885 р.) були священиками в Покровській церкві с.Нехайки Пирятинського повіту, та й пізніше в цій церкві служили представники роду.

Народився близько 1733 р.; священик Покровської церкви с.Нехайки Пирятинського повіту, «крестовый протоиерей»; Дружина - Мокрина Юхимівна, народилася близько 1744 р.

А з Генерального опису за 1767 рік дізнаємося: в селі була церква «деревянная, вновь выстроенная, хата-школа, в школе живет той церкви подьячий Евстафий Иосипов, лет 44, здоров, уроженец полку Переяславского, сотни Яготинской, села Панфилы, звания по отцу дьяковского. Оная церковь, колокольня, школа и больница для одиноких стариков стоят на земле издревле церковной, и как во владении церковном состоят, будет тому годов более 100. К церкви принадлежит поле пахотное, 45 нив». Тоді було два священника: Антон Горонович та Яким Білінський, які мали 3 двори, 8 хат і для допомоги 23 безземельних підсусідків . За церковною відомістю від 8 жовтня 1774 року нехайківська Покровська церква Переяславської протопопії мала теж двох священників: половинно-парохіального настоятеля Луку Білінського і «досматрівающого пріхода» Олексія Власова. За приходом числилося: 54 двори, 230 хат, 665 душ чоловічої статті і 688 жіночої (разом – 1353 особи) . За аналогічною відомістю, складеною у грудні цього ж року настоятелем значився протопоп Іоаким Білінський . Білінських і Гороновичів і слід, мабуть, вважати найсталішими священницькими родинами в Нехайках та навколишніх селах . Вони й родичалися. Наприклад, висловлюється припущення: Білінська Марія Яківна (н. бл.1783) була одружена з Андрієм Гороновичем, а їхній син Микола 1820 року був призначений дячком (1820) і дияконом (1841) нехайківської церкви . За даними краєзнавців і свідченнями старожилів села в оновленій Покровській церкві 1854 року, були дзвони, вироблені на замовлення аж на Уралі у відомих промисловців Демидових, і їхній передзвін розносився на десятки кілометрів, сягаючи навіть найближчих містечок. Ними користувалися й у великі заметілі.


Eus an dud-kozh d'ar vugale-vihan

Kerent
Kerent
 
== 2 ==
== 2 ==
Bugale
Андрей Антонович Горонович
ganedigezh: Пирятинский уезд, Полтавская губерния, Российская империя
eured: Мария Иоакимовна Билинская
Bugale
Bugale-vihan
Іасон Васильович Білінський
ganedigezh: 22 Ebrel 1809, Пирятинський уїзд, Полтавська губернія, Російська імперія
eured: Марія Дмитрівна
marvidigezh: 25 Ebrel 1885, Пирятинський уїзд, Полтавська губернія, Російська імперія
Евдокия Васильевна
ganedigezh: Пирятинский уезд, Полтавская губерния, Российская империя
eured: Николай Андреевич Горонович
Николай Андреевич Горонович
ganedigezh: 1806?, Пирятинский уезд, Полтавская губерния, Российская империя
eured: Евдокия Васильевна
Хрисанф Яковлевич Билинский
ganedigezh: 1812?
marvidigezh: < 1880
Bugale-vihan

Ostilhoù personel
Enklask araokaet