Ипполит Алексеевич Окулов g. 19 Mae 1798 a. a. 14 Mezheven 1801 - Gwezenn klok
Ur pennad tennet eus Rodovid BR, ar c'helc'hgeriadur digor.
Den:1425914
Ezhomm en deus hor servijer eus kalz loazioù evit diskwel gwezennoù bras. Setu perak ne c'hall gwelout an arvererien dizanv nemet 7 remziad diagentidi ha 7 remziad diskennidi en ur wezenn. Ma vennit gwelout ul lignez a-bezh hep enskrivadur, ouzhpennit an testenn ?showfulltree=yes e dibenn chomlec'h URL ar bajenn-mañ. Mar plij, ne lakait e neblec'h all ebet ul liamm eeun ouzh ur wezenn a-bezh.
Ar wezenn-mañ a vod: 47 tiegezh evit 133 a dud eus 16 lignez. 45 eus an dud-man az a d'ober ar strollad kreiz (diagentidi – den pennañ – diskennidi). Kuzhet eo 28 tiegezh gant 28 a dud.
1
♂ Фёдор Константинович Волконский
ganedigezh: 1551?, царство Русское
marvidigezh: 1607, царство Русское
marvidigezh: 1607, царство Русское
♂ Григорий Константинович "Кривой" Волконский
ganedigezh: 1560
titl: князь
micher: 1593, посланник в Турции
micher: 1594, воевода Мценска
micher: 1598, проходил службу на Засечной черте, оборонял русские земли от крымских набегов
micher: 1599, воевода Белёва
micher: 1601, воевода Белгорода
micher: 1614, [[окольничий]]
micher: 1614, воевода в Кашире
marvidigezh: 1634, Валу́йки (ныне Белгородская область), умер при размене пленных с крымцами
titl: князь
micher: 1593, посланник в Турции
micher: 1594, воевода Мценска
micher: 1598, проходил службу на Засечной черте, оборонял русские земли от крымских набегов
micher: 1599, воевода Белёва
micher: 1601, воевода Белгорода
micher: 1614, [[окольничий]]
micher: 1614, воевода в Кашире
marvidigezh: 1634, Валу́йки (ныне Белгородская область), умер при размене пленных с крымцами
♂ Михаил Константинович "Хромой" Волконский
titl: князь
servij milourel: [[воевода]]
micher: [[стольник]]
micher: [[окольничий]]
servij milourel: 1595 - 1597, [[воевода|второй воевода]] в Тобольске
marvidigezh: 1610, Пафнутьев монастырь, погиб в бою с польско-литовскими войсками Яна Сапеги
servij milourel: [[воевода]]
micher: [[стольник]]
micher: [[окольничий]]
servij milourel: 1595 - 1597, [[воевода|второй воевода]] в Тобольске
marvidigezh: 1610, Пафнутьев монастырь, погиб в бою с польско-литовскими войсками Яна Сапеги
♂ Прокопий (Прокофий) Фёдорович Соковнин
eured: ♀ Анисья Никитична Наумова (Соковнина)
micher: 1624 - 1626, воевода на Мезени и в Кевроле
micher: 1627 - 1640, дворянин московский
micher: 1634 - 1636, воевода в Енисейске (или 1635/37)
micher: 1641 - 1646, глава Каменного приказа
micher: 17 Meurzh 1650, окольничий
micher: 1652, наместник Калужский
marvidigezh: 1662, царство Русское
micher: 1624 - 1626, воевода на Мезени и в Кевроле
micher: 1627 - 1640, дворянин московский
micher: 1634 - 1636, воевода в Енисейске (или 1635/37)
micher: 1641 - 1646, глава Каменного приказа
micher: 17 Meurzh 1650, окольничий
micher: 1652, наместник Калужский
marvidigezh: 1662, царство Русское
1
2
♀ Евдокия Лукьяновна Стрешнева (Романова)
ganedigezh: 1608, Мещовск, царство Московское
eured: ♂ Михаил Фёдорович Романов , Москва, царство Московское
titl: 5 C'hwevrer 1626 - 13 Gouere 1645, царство Московское, царица
titl: 13 Gouere 1645 - 18 Eost 1645, царство Московское, Вдовствующая царица
marvidigezh: 18 Eost 1645, Москва, царство Московское
douaridigezh: Вознесенский монастырь, царство Московское
eured: ♂ Михаил Фёдорович Романов , Москва, царство Московское
titl: 5 C'hwevrer 1626 - 13 Gouere 1645, царство Московское, царица
titl: 13 Gouere 1645 - 18 Eost 1645, царство Московское, Вдовствующая царица
marvidigezh: 18 Eost 1645, Москва, царство Московское
douaridigezh: Вознесенский монастырь, царство Московское
2
3
♂ Alexeï Ivanovitch Rjevsky
ganedigezh: 1638?, Tsarat de Russie
eured: ♀ Анна Алексеевна Игнатьева (Ржевская)
titl: 1675 - 1683, noble de la Douma
titl: 1683, okolnitchi
marvidigezh: 11 Ebrel 1704
eured: ♀ Анна Алексеевна Игнатьева (Ржевская)
titl: 1675 - 1683, noble de la Douma
titl: 1683, okolnitchi
marvidigezh: 11 Ebrel 1704
3
4
♂ Осип Романович Хвостов
darvoud all: служил в начальных людях 1697-1702 гг.
servij milourel: полковник
darvoud all: член Малороссийской коллегии
servij milourel: полковник
darvoud all: член Малороссийской коллегии
4
5
♀ Анна Григорьевна Чернышева (Голицына)
ganedigezh: 7 Gwengolo 1724
titl: Графиня
eured: ♂ Фёдор Сергеевич Голицын
marvidigezh: 28 Gwengolo 1770
titl: Графиня
eured: ♂ Фёдор Сергеевич Голицын
marvidigezh: 28 Gwengolo 1770
♂ Іван Григорович Чернишев
ganedigezh: 24 Du 1726, Російська імперія
titl: 1742, Російська імперія, граф
eured: ♀ Елизавета Осиповна Ефимовская (Чернышева) , 1
eured: ♀ Анна Александровна Исленьева (Чернышева) , 2
titl: 1776, Російська імперія, ordre de Saint-Alexandre Nevski
titl: 1776, Російська імперія, ordre de Saint-André
marvidigezh: 12 C'hwevrer 1797, Рим, Папська область, Святе Римське царство
douaridigezh: Санкт-Петербург, Російська імперія, Église de l'Annonciation du monastère de la Sainte-Trinité-Alexandre-Nevski
titl: 1742, Російська імперія, граф
eured: ♀ Елизавета Осиповна Ефимовская (Чернышева) , 1
eured: ♀ Анна Александровна Исленьева (Чернышева) , 2
titl: 1776, Російська імперія, ordre de Saint-Alexandre Nevski
titl: 1776, Російська імперія, ordre de Saint-André
marvidigezh: 12 C'hwevrer 1797, Рим, Папська область, Святе Римське царство
douaridigezh: Санкт-Петербург, Російська імперія, Église de l'Annonciation du monastère de la Sainte-Trinité-Alexandre-Nevski
♀ Natalia Grigorievna Tchernychev (Beloselsky)
ganedigezh: 5 Ebrel 1711, Tsarat de Russie
eured: ♂ Mikhaïl Andreïevitch Beloselsky
marvidigezh: 1 Kerzu 1760
douaridigezh: Saint-Pétersbourg, monastère de la Sainte-Trinité-Alexandre-Nevski
eured: ♂ Mikhaïl Andreïevitch Beloselsky
marvidigezh: 1 Kerzu 1760
douaridigezh: Saint-Pétersbourg, monastère de la Sainte-Trinité-Alexandre-Nevski
♂ Пётр Григорьевич Чернышев
ganedigezh: 24 Meurzh 1712, Царат Росії
titl: граф
eured: ♀ Катерина Андріївна Ушакова (Чернишева)
marvidigezh: 20 Eost 1773, Санкт-Петербург, Российская империя
douaridigezh: Лазарево кладбище, Александро-Невская Лавра, Российская империя
titl: граф
eured: ♀ Катерина Андріївна Ушакова (Чернишева)
marvidigezh: 20 Eost 1773, Санкт-Петербург, Российская империя
douaridigezh: Лазарево кладбище, Александро-Невская Лавра, Российская империя
♂ Zakhar Grigorievitch Tchernychev
ganedigezh: 18 Meurzh 1722, Empire russe
eured: ♀ Анна Родионовна фон Ведель (Чернышёва)
titl: 1742, comte
titl: 1758, ordre de Saint-Alexandre Nevski
titl: 1761, ordre de l’Aigle noir prussien
titl: 27 Gwengolo 1762, ordre de Saint-André
titl: 22 Gwengolo 1782, ordre de Saint-Vladimir du 1er degré
marvidigezh: 29 Eost 1784, Moscou, gouvernement de Moscou de l'Empire russe
eured: ♀ Анна Родионовна фон Ведель (Чернышёва)
titl: 1742, comte
titl: 1758, ordre de Saint-Alexandre Nevski
titl: 1761, ordre de l’Aigle noir prussien
titl: 27 Gwengolo 1762, ordre de Saint-André
titl: 22 Gwengolo 1782, ordre de Saint-Vladimir du 1er degré
marvidigezh: 29 Eost 1784, Moscou, gouvernement de Moscou de l'Empire russe
♂ Пётр Григорьевич Племянников
ganedigezh: 1711
eured: ♀ Ekaterina Grigorievna Tchernychev (Matiouchkine, Plemianikov)
marvidigezh: 1773, Севск
eured: ♀ Ekaterina Grigorievna Tchernychev (Matiouchkine, Plemianikov)
marvidigezh: 1773, Севск
♀ Прасковья Кирилловна Матюшкина (Долгорукова)
ganedigezh: 22 Here 1722, Москва, Российская империя
eured: ♂ Александр Алексеевич Долгоруков , Москва, Российская империя
marvidigezh: 7 Gouere 1760, Москва, Российская империя, Захоронена в Богоявленском монастыре в Китай-городе на Никольской улице, Москва
eured: ♂ Александр Алексеевич Долгоруков , Москва, Российская империя
marvidigezh: 7 Gouere 1760, Москва, Российская империя, Захоронена в Богоявленском монастыре в Китай-городе на Никольской улице, Москва
5
Tud-kozh
♂ Николай Алексеевич Кропоткин
ganedigezh: 1742
titl: князь
servij milourel: секунд-майор в отставке
eured: ♀ Татьяна Ивановна Мавродина (Кропоткина)
marvidigezh: 1795
titl: князь
servij milourel: секунд-майор в отставке
eured: ♀ Татьяна Ивановна Мавродина (Кропоткина)
marvidigezh: 1795
♂ Иван Михайлович Хвостов
ganedigezh: 1732
servij milourel: гвардии подпоручик
eured: ♀ Вера Григорьевна Карина (Хвостова)
marvidigezh: 1809
servij milourel: гвардии подпоручик
eured: ♀ Вера Григорьевна Карина (Хвостова)
marvidigezh: 1809
Tud-kozh
Kerent
Kerent
== 8 ==
♀ Дарья Алексеевна Oкулова (Шипова)
ganedigezh: 1811
eured: ♂ Николай Павлович Шипов
marvidigezh: Ebrel 1865
douaridigezh: Осташёво (Московская область)
eured: ♂ Николай Павлович Шипов
marvidigezh: Ebrel 1865
douaridigezh: Осташёво (Московская область)
♂ Матвей Алексеевич Окулов
ganedigezh: 1791
desaverezh: выпускник Пажеского корпуса
eured: ♀ Анастасия Воиновна Нащокина
darvoud 1: 1804, камер-паж
darvoud 2: 1812, участник Отечественной войны
servij milourel: 1824, подполковник
servij milourel: 1827, полковник
servij milourel: 1829, генерал-майор в отставке
micher: 1830, директор училищ Московской губернии
darvoud all: 1838, камергер
darvoud all: 1843, Действительный статский советник
marvidigezh: 3 Gouere 1853
desaverezh: выпускник Пажеского корпуса
eured: ♀ Анастасия Воиновна Нащокина
darvoud 1: 1804, камер-паж
darvoud 2: 1812, участник Отечественной войны
servij milourel: 1824, подполковник
servij milourel: 1827, полковник
servij milourel: 1829, генерал-майор в отставке
micher: 1830, директор училищ Московской губернии
darvoud all: 1838, камергер
darvoud all: 1843, Действительный статский советник
marvidigezh: 3 Gouere 1853
♀ Анна Алексеевна Окулова
ganedigezh: 3 Gwengolo 1795
micher: фрейлина двора ( с 06.12.1836)
micher: воспитательница великой княжны Ольги Николаевны
micher: камер-фрейлина двора ( с 26.08.1856)
darvoud all: кавалерственная дама ордена Святой Екатерины (меньшого креста) (01.07.1846)
marvidigezh: 13 C'hwevrer 1861
micher: фрейлина двора ( с 06.12.1836)
micher: воспитательница великой княжны Ольги Николаевны
micher: камер-фрейлина двора ( с 26.08.1856)
darvoud all: кавалерственная дама ордена Святой Екатерины (меньшого креста) (01.07.1846)
marvidigezh: 13 C'hwevrer 1861
♂ Александр Алексеевич Окулов
ganedigezh: 1792
desaverezh: выпускник Пажеского корпуса
servij milourel: штаб-ротмистр Сумского полка
marvidigezh: 1813, погиб в бою, тело не найдено
desaverezh: выпускник Пажеского корпуса
servij milourel: штаб-ротмистр Сумского полка
marvidigezh: 1813, погиб в бою, тело не найдено
♂ Сергей Алексеевич Окулов
ganedigezh: 1804
servij milourel: штабс-ротмистр
micher: чиновник - губернский секретарь
marvidigezh: 1872
servij milourel: штабс-ротмистр
micher: чиновник - губернский секретарь
marvidigezh: 1872
♂ Модест Алексеевич Окулов
ganedigezh: 1 Kerzu 1810
desaverezh: выпускник школы гвардейских подпрапорщиков
servij milourel: подпрапорщик лейб-гвардии Егерского полка
darvoud all: участвовал в военных действиях против Турции
marvidigezh: 1828, погиб в бою
douaridigezh: погребён в г. Коварны
desaverezh: выпускник школы гвардейских подпрапорщиков
servij milourel: подпрапорщик лейб-гвардии Егерского полка
darvoud all: участвовал в военных действиях против Турции
marvidigezh: 1828, погиб в бою
douaridigezh: погребён в г. Коварны
== 8 ==