Петро I Симеонів син Кубратович a. a. 30 Genver 970

Ur pennad tennet eus Rodovid BR, ar c'helc'hgeriadur digor.

Den:734655
Jump to: navigation, search
Lignez Кубратовичі
Reizh gourel
Anv a-bezh d'ar c'hanedigezh Петро I Симеонів син Кубратович
Kerent

Симеон I Борисів син Кубратович [Кубратовичі] g. > 870 a. a. 27 Mae 927

Wiki-pajenn wikipedia:uk:Петро_I_(цар_Болгарії)

Darvoudoù

bugel: Роман Петров син Кубратович [Кубратовичі] a. a. 997

927 eured: Мария Христофорова Дочь Лакапин [Лакапены]

927 - 969 titl: цар Болгарії

931 bugel: Борис II Петров син Кубратович [Кубратовичі] g. 931 a. a. 977

30 Genver 970 marvidigezh:

Notennoù

Петро I (болг. Петър I), (†30 січня 970) — цар Болгарії від 927 до 969 року. Другий син Симеона Великого.

Після смерті батька Петро I отримав у спадок державу, що знаходилася у стані війни відразу з трьома народами: угорцями, хорватами та візантійцями. Наступного року із Візантією був заключений мир, і Петро одружився з онукою імператора Романа I Лакапіна Марією. Вона після весілля взяла нове ім'я — Ірина, що значить мир.

Така зовнішня політика викликала незадоволення серед болгар і 928 року під керівництвом молодшого брата царя — Івана в країні вибухнуло повстання. Івана незабаром схопили і відправили у заслання до Візантії, а повстання було придушене. 930 року із монастиря утік старший брат Петра — Михайло, який зчинив нове повстання.

931 року з полону утік сербський правитель Чеслав, який зібравши військо, почав воєнні дії, в результаті яких Сербія здобула незалежність.

Вважається, що цариця Ірина померла 963 року. Відносини між Болгарією і Візантією після цього загострилися. Імператор відмовився платити болгарам данину. Отношения между Болгарией и Византией обострились после смерти царицы Ирины в середине 960-х годов. 967 або 968 імператор Никифор II Фока відправив до київського князя Святослава із пропозицією напасти на болгар за винагороду. Святослав погодився, захопив частину Болгарії і влаштувався в Переяславці. Після відвертання набігу печенігів від Києва він знов повернувся, але зіштовхнувся із болгарським повстанням.

Русів вигнали з Переяславця, але в кінці 969—початку 970 Святослав знову взяв його штурмом. Після цієї поразки Петра I вхопив удар. Він відрікся від престолу на користь сина Бориса і усамітнився в монастирі. Там він і помер 30 січня 970 року.

Під час правління Петра була визнана Візантією Болгарська православна церква як незалежна. Цар був дуже щедрим до церкви, обдаровуючи монастирі та інші релігійні установи землями та грошима. Таке нововведення було не всім до душі, навіть деякі священники вважали збагачення церкви надмірним. Це і стало однієї з причин появи на території Болгарії єресі під назвою богомильство. Її прихильники закликали до відмови від мирських благ.

Цар Петро мав зустріч із Святим Іоанном Рильським. Цар надіслав Іоаннові подарунки із фруктів і золота. Золото святий повернув, фрукти ж узяв. Також він написав Петрові духовні настанови.

Цар Петро був проголошений святим благовірним царем і канонізований Болгарською православною церквою. День пам'яті — 30 січня за старим стилем, 12 лютого — за новим. За життя Петро був відомий вірою в Бога, лагідністю та сміренністю. Також він всіляко підтримував Церкву за часів свого правління.


Eus an dud-kozh d'ar vugale-vihan

Tud-kozh
Boris I Michael Simeon Kubratos
titl: 852 - 864, хан Болгарії
titl: 864 - 889, князь Болгарії
badeziant oadourel: 865?
marvidigezh: 2 Mae 907
Tud-kozh
Kerent
Володимир Борисович Болгарський
ganedigezh: < 870, Болгарський князь, Східне царство
titl: 889 - 893, Болгарський князь, Східне царство, болгарський князь
Симеон I Борисів син Кубратович
ganedigezh: > 870
titl: 893 - 918, князь Болгарії
titl: 918 - 927, цар Болгарії
marvidigezh: 27 Mae 927
Kerent
 
== 3 ==
== 3 ==
Bugale
Bugale

Ostilhoù personel
Enklask araokaet