Юрий Федорович Пронский

Ur pennad tennet eus Rodovid BR, ar c'helc'hgeriadur digor.

Den:764068
Jump to: navigation, search
Lignez Пронские
Reizh gourel
Anv a-bezh d'ar c'hanedigezh Юрий Федорович Пронский
Kerent

? Васильевна Соломерецкая [Соломерецкие]

Федір Іванович Пронський [Пронські]

Darvoudoù

bugel: N. Юрьевна Пронская [Пронские]

bugel: Иван Юрьевич Пронский [Пронские] a. a. 1480

bugel: Глеб Юрьевич Пронский [Пронские] a. a. 1513

Notennoù

Емігрував у Литву (до 1479 р.). Там був прийнятий з почестями і отримав значні маєтності на Україні і у Білорусії. Був одружений двічі: з незнаною з імені княжною Слуцькою, дочкою Олелька Володимировича, та незнаною з імені княжною Соломирецькою (2112, s.402).

Прадідові твоєму, Георгію Пронському, Казимир Великий, король польський, зробив ту честь, що, коли князя полонили татари, він звільнив його, відправивши авґустійше посольство, і з усілякими почестями перепровадив до Литви, до Вільни, і відправив його з військом на московитів, а за здобуту перемогу й інші видатні заслуги перед батьківщиною і допомогу всьому королівству дарував йому величезні володіння. Одружений він був на ясновельможній княгині Соломерській, прославленій героїні.

Брат його, якому він щиросердно відшкодував збиток, заподіяний при поділі спадщини, був одружений на сестрі великого князя московського, від якої мав двох синів. Потім у минулому сторіччі один з них, на свої кошти спорядивши три тисячі вершників, повів їх на допомогу великому князеві московському проти Стефана Баторія.

Ці два брати, як і їхні предки, називалися великими князями пронськими, як видно з багатьох договорів і привілеїв литовської канцелярії, тому що князі пронські укладали договори і союзи з королями Польщі.


Eus an dud-kozh d'ar vugale-vihan

Tud-kozh
Іван Володимирович Пронський
titl: 1372 - 1430, Князь Пронский
titl: 1408 - 1409, Великий Князь Рязанский
marvidigezh: 1430?
Tud-kozh
Kerent
Kerent
 
== 3 ==
== 3 ==
Bugale
Bugale
Bugale-vihan
Bugale-vihan

Ostilhoù personel
Enklask araokaet