Margaretha van Altena g. ~ 1175 a. a. 1207 - Gwezenn klok

Ur pennad tennet eus Rodovid BR, ar c'helc'hgeriadur digor.

Den:120582
Jump to: navigation, search
Ezhomm en deus hor servijer eus kalz loazioù evit diskwel gwezennoù bras. Setu perak ne c'hall gwelout an arvererien dizanv nemet 7 remziad diagentidi ha 7 remziad diskennidi en ur wezenn. Ma vennit gwelout ul lignez a-bezh hep enskrivadur, ouzhpennit an testenn ?showfulltree=yes e dibenn chomlec'h URL ar bajenn-mañ. Mar plij, ne lakait e neblec'h all ebet ul liamm eeun ouzh ur wezenn a-bezh.

Ar wezenn-mañ a vod: 117 tiegezh evit 272 a dud eus 71 lignez. 98 eus an dud-man az a d'ober ar strollad kreiz (diagentidi – den pennañ – diskennidi). Kuzhet eo 61 tiegezh gant 60 a dud.

1
Hedwige de France
ganedigezh: 974?
eured: Hugo Iii. von Dachsburg
eured: w Reginar IV von Hennegau
titl: 996, Comtesse de Hainaut
titl: 998, Comtesse de Mons
marvidigezh: > 1013
Gisela von Frankreich
ganedigezh: 969?
titl: Abbeville/Somme, Hauts-de-France, Dame von Abbeville
marvidigezh: 1000?
Adelheid Kapetinger von Frankreich von Frankreich
ganedigezh: 973?
marvidigezh: 1068
Берта Бургундская Вельф
ganedigezh: 964, Бургундское герцогство, Франковское королевство
titl: 978, Бургундское герцогство, Франковское королевство, графиня de Blois, de Chartres, de Tours, de Beauvais, de Dreux et de Châteaudun
titl: 997, Франковское королевство, королева франковская
eured: w Эд I из Блуа
eured: Роберт II Благочестивый из Франкии
darvoud all: Роберт II Благочестивый из Франкии , Séparation
marvidigezh: 16 Genver 1010, Франковское королевство
Роберт II Благочестивый из Франкии
ganedigezh: 972?, Орлеан, Франковское королевство
titl: 25 Kerzu 987 - 24 Here 996, Франковское королевство, король франковский, сопровитель Гуго
eured: Rozala-Susanna von Italien
titl: 24 Here 996 - 20 Gouere 1031, Франковское королевство, король франковский, 2-й
darvoud all: Rozala-Susanna von Italien , Répudiation
eured: Берта Бургундская Вельф
darvoud all: Берта Бургундская Вельф , Séparation
eured: Констанция Арльская
marvidigezh: 20 Gouere 1031, Мелун, Франковское королевство
douaridigezh: Свято-Денисовский монастырь, Париж, Франковское королевство.
Guillaume II de Provence (ou Guillaume III)
ganedigezh: 986
titl: Comte de Provence
eured: Geberga Mâcon
marvidigezh: 1018
Guillaume III de Toulouse (Taillefer)
ganedigezh: < 969
eured: Arsende
titl: 978 ≤ ? ≤ Gwengolo 1037, Count of Toulouse
eured: Эмма de Provence
marvidigezh: >14 Gwengolo 1037
douaridigezh: Toulouse (31), Saint-Sernin
Констанция Арльская
ganedigezh: 986?, Arles, France
eured: Роберт II Благочестивый из Франкии
titl: 1003, Reine de France
marvidigezh: 25 Gouere 1032, Melun, France
douaridigezh: St Denis, Parijs
Mathilde de Flandre
marvidigezh: 995
Элеонора
ganedigezh: 1010
eured: Бодуэн IV Бородатый
titl: 1031, Comtesse de Flandre
marvidigezh: 1071
Бодуэн IV Бородатый
ganedigezh: 980
titl: 30 Meurzh 987, Граф Фландрии
eured: Ogive de Luxembourg
eured: Элеонора
marvidigezh: 30 Mae 1035
Friedrich II von Luxemburg
ganedigezh: 1005?
titl: Duc de Basse-Lotharingie
eured: Ida von Sachsen
eured: Gerberga van Boulogne
marvidigezh: 28 Eost 1065
douaridigezh: Stavelot
Gisèle de Luxembourg
ganedigezh: ~ 1005
eured: Radulf van Gent
marvidigezh: > 1058
Giselbert van Luxemburg
ganedigezh: 1007
titl: 1036 - 14 Eost 1059, Граф Зальм, 1-й
titl: 1036 - 14 Eost 1059, Граф де Лонгви
titl: 14 Here 1047 - 14 Eost 1059, Comte de Luxembourg
marvidigezh: 14 Eost 1059
Ermengarde de Luxembourg
ganedigezh: ~ 990
eured: w Welf II van Lechrain
marvidigezh: > 1057, datum is 21 augustus
douaridigezh: Altomunster
Heinrich II von Luxemburg
ganedigezh: 1005?
marvidigezh: 14 Here 1047
Adalbero III von Luxemburg
ganedigezh: 1010?
titl: 1047, Bischof von Metz
marvidigezh: 13 Du 1072
Ogive de Luxembourg
ganedigezh: 986
eured: Бодуэн IV Бородатый
titl: 1012, Comtesse de Flandre
marvidigezh: 21 C'hwevrer 1030
Syvaert Siegfried?
marvidigezh: 5 Mezheven 1030
Othelindis van Haldensleben
ganedigezh: 985
eured: Дирк III (of West Friesland)
marvidigezh: 31 Meurzh 1044, Quedlinburg
Дирк III (of West Friesland)
ganedigezh: 981 ≤ ? ≤ 989
eured: Othelindis van Haldensleben
marvidigezh: 27 Mae 1039, Берген, Северная Голландия, Нидерланды
douaridigezh: Egmond (municipality), Abbey
Othelhildis van Saksen
ganedigezh: 985
marvidigezh: 9 Meurzh 1044, Quedlinburg
douaridigezh: Quedlinburgk
Lambert I van Gent
ganedigezh: ~ 960
Raoul de Guînes
ganedigezh: 985, Guînes (gemeente)
eured: Rosella van Saint Pol
marvidigezh: 1036, Paris
Zeger van Grammene
ganedigezh: ~ 980
Сванхильда Биллун-Саксонская
ganedigezh: ~ 950, Саксонское герцогство, Немецкое королевство, Святое Римское царство
eured: Ekkehard I , Саксонское герцогство, Немецкое королевство, Святое Римское царство
marvidigezh: 26 Du 1014, Саксонское герцогство, Немецкое королевство, Святое Римское царство
douaridigezh: >26 Du 1014, Малая Ена, Саксонское герцогство, Немецкое королевство, Святое Римское царство, Kloster Jena, transferred 1028 to Naumburg Georgskirche
Liudger van Saksen Billung
ganedigezh: 945
marvidigezh: 26 C'hwevrer 1011
Mathilde van Saksen Billung
ganedigezh: ~ 945, alternatief jaar 937
eured: Baudouin III de Flandre
eured: w Gottfried der Gefangene
marvidigezh: 25 Mae 1008, alternatief jaar 1005
douaridigezh: Gent, St Pieter
Бернхард I Биллун
ganedigezh: 950?, Люненбург, Немецкое королевство, Святое Римское царство
titl: 973 - 9 C'hwevrer 1011, Саксонское герцогство, Немецкое королевство, Святое Римское царство
eured: Hildegard van Stade , Немецкое королевство, Святое Римское царство
marvidigezh: 9 C'hwevrer 1011, Корвей, Хёкстер, Детмольд, Северный Рейн-Вестфалия, Немецкое королевство, Святое Римское царство
douaridigezh: St Michaeliskerk te Lünenburg, Немецкое королевство, Святое Римское царство
Kunigunde van Stade
ganedigezh: ~ 955
eured: w Siegfried I van Waldbeck
marvidigezh: 13 Gouere 997
Лотарь Удо I van Stade
ganedigezh: 950?
titl: граф Штаде
marvidigezh: 994
Hildegard van Stade
ganedigezh: ~ 965
eured: Бернхард I Биллун , Немецкое королевство, Святое Римское царство
marvidigezh: 3 Here 1011
douaridigezh: St Michaeliskerk te Lünenburg
Hedwig van de Nordgau
ganedigezh: 937
eured: Sigefroid de Luxembourg
marvidigezh: 13 Kerzu 992
Hendrik van Schweinfurt
ganedigezh: ~ 950
titl: margrave de Nordgau
eured: Gerberge van Gleiberg
marvidigezh: 8 Gwengolo 1017
douaridigezh: bij de kloosterkerk van Schweinfurt
Irmtrud van Wetterau
ganedigezh: 972
eured: w Frédéric de Luxembourg
marvidigezh: > 1015
Otto I van Hammerstein
ganedigezh: ~ 975
marvidigezh: 5 Mezheven 1036
Gerberge van Gleiberg
ganedigezh: ~ 970
eured: Hendrik van Schweinfurt
marvidigezh: > 1036
1
2
Бернхард II Саксонии
ganedigezh: ~ 990
eured: Elika von Schweinfurt
marvidigezh: 29 Mezheven 1059, Люнебург
douaridigezh: St Michaeliskerk te Lünenburg
Hendrik II van Schweinfurt
ganedigezh: ~ 995
eured: Nn Guelph (de Altdorf)
marvidigezh: 1043
Оттон III Швабский
ganedigezh: 995?
eured: Irmgard von Susa
titl: 1024 - 1031, маркграф Нордгау, под именем Оттон
dimeziadenn: Матильда Пястович
titl: 1048 - 28 Gwengolo 1057, герцог Швабии
marvidigezh: 28 Gwengolo 1057, Швайнфурт
Judith de Schweinfurt
ganedigezh: 1003, Schweinfurt
eured: Peter Orseolo (of Hungary)
titl: 1030, Princesse de Bohême
eured: Бржетислав I
titl: 1034, Duchesse de Bohême
marvidigezh: 2 Eost 1058
Elika von Schweinfurt
ganedigezh: ~ 1005
eured: Бернхард II Саксонии
marvidigezh: > 1055, datum is 10 december
Volkaard I van Gent
ganedigezh: ~ 995
Eustachius van Guines
ganedigezh: 1016?
eured: Susanne van Grammene
marvidigezh: < 1065
Susanne van Grammene
ganedigezh: ~ 1015
eured: Eustachius van Guines
marvidigezh: > 1052
Suanehilde
ganedigezh: > 1020
eured: w Emmon de Looz
Dirk IV van Holland
ganedigezh: > 1000
ganedigezh: 13 Genver 1049, Dordrecht, ZH, NLD, gesneuveld
Флорис I
ganedigezh: 100 ≤ ? ≤ 1030, Влардинген, Южная Голландия, Нидерланды
eured: Гертруда Саксонская Биллун
marvidigezh: 28 Mezheven 1061, Nederhemert
Roberto I "El Viejo" de Borgoña
ganedigezh: 1011?
titl: 1032 - 1076, Duque de Borgoña
eured: Helena (Ella) de Semur
titl: 1040 - 1060, Comte d'Auxerre
eured: w Ermengarde d'Anjou
titl: 1070, Comte de Charolais et de Langres
marvidigezh: 21 Meurzh 1076, Fleurey-sur-Ouche (21)
Henri Ier roi des Francs
ganedigezh: 4 Mae 1008
darvoud all: 14 Mae 1027, Reims (51), Couronnement
titl: 10 Gouere 1031 - 4 Eost 1060, Melun (77), Roi de France
eured: Mathilde von Friesland , ou 1043
eured: Анна , Reims
marvidigezh: 4 Eost 1060, Vitry-aux-Loges (45)
Адвиса Капетич
ganedigezh: 1003
eured: Renaud Ier de Nevers
titl: 1028, comtesse d'Auxerre
titl: 1031, Comtesse d'Auxerre
marvidigezh: > 1063
Doodgeboren Capet
ganedigezh: 999
marvidigezh: 999
Hugues de France
ganedigezh: 1007
marvidigezh: 17 Gwengolo 1025
Eudes de France
ganedigezh: 1013?
deskrivadur fizikel: considéré comme « imbécile »
marvidigezh: 1057 ≤ ? ≤ 1059
Richard III de Normandie
ganedigezh: 1008?, Normandie
titl: 28 Eost 1026 - 6 Eost 1027, герцог Нормандии
eured: Адель из Франкии
marvidigezh: 6 Eost 1027, Normandie
Адель из Франкии
ganedigezh: 1009, Париж, Франковское королевство
titl: 1027, Messines
eured: Richard III de Normandie
eured: Balduin V von Flandern , Paris
titl: 1028, Messines
titl: 30 Mae 1035, Гент, Бельгия, Франковское королевство, Графиня Фландрии и Эно
marvidigezh: 8 Genver 1079, Месен, Бельгия, Франковское королевство
Юдифь Фландрская (Вельфая)
ganedigezh: 1034, Брюгге, Королевство Франция
eured: Вельф IV
marvidigezh: 5 Meurzh 1094, Вайнгартен
Balduin V von Flandern
ganedigezh: 1012?
eured: Адель из Франкии , Paris
titl: 30 Mae 1035, Graf von Flandern
marvidigezh: 1 Gwengolo 1067, Lille/Canal de la Deûle, Flandern (franz. heute: Lille, Hauts-de-France, Frankreich
2
3
Lambert II van Gent
ganedigezh: ~ 1030
ganedigezh: > 1072
eured: Geyla
Geyla
ganedigezh: ~ 1040
eured: Lambert II van Gent
Boudewijn I van Guînes
ganedigezh: ~ 1035
eured: Adelheid Christina van Holland
marvidigezh: > 1091
douaridigezh: Andres (Pas-de-Calais), Abbey Saint-Médard of Andres
Берта Голландская
ganedigezh: 1058?, Влардинген, Южная Голландия, Нидерланды
eured: Philipp I von Frankreich
titl: 1072
darvoud all: Philipp I von Frankreich , Répudiation
marvidigezh: 30 Gouere 1093, Монтрёй-сюр-Мер
Adelheid Christina van Holland
ganedigezh: ~ 1040
eured: Boudewijn I van Guînes
marvidigezh: 1085
douaridigezh: abdij van Andernes
Ordulf van Saksen
ganedigezh: 1022
eured: Ulfhild Olafsdatter
titl: 1059 - 28 Meurzh 1072, Herzog von Sachsen
marvidigezh: 28 Meurzh 1072
douaridigezh: St. Michaelskerk te Lüneburg
Ida von Sachsen
ganedigezh: ~ 1035
eured: Friedrich II von Luxemburg
eured: w Albert III von Namur
marvidigezh: 31 Gouere 1101
douaridigezh: Namur
Hedwig van Saksen
ganedigezh: 1030 ≤ ? ≤ 1035
marvidigezh: 17 Gouere 1112?
Гертруда Саксонская Биллун
ganedigezh: 1028 - 1030, Швайнфурт, Нижняя Франкония, Баварское герцогство, Франковское королевство, Святое Римское царство
eured: Флорис I
eured: Роберт I Фландрский Фриз Фландрский
titl: 1063, Фландрское графство, Франковское королевство, Святое Римское царство, графиня
titl: 1071, Фландрское графство, Франковское королевство, Святое Римское царство, графиня
marvidigezh: 3 Eost 1113, Вёрне, Фландрское графство, Франковское королевство, Святое Римское царство
Матильда из Фландрии
ganedigezh: 1031, Bruges (Belgique)
eured: Wilhelm der Eroberer , Eu (Seine-Maritime), Francia, Cathedrale of Notre Dame d'Eu
titl: 1050, Кан, Abbaye aux Dames - Sainte Trinité
titl: 14 Here 1066, Hastings (Angleterre), Reine d'Angleterre
darvoud all: 25 Kerzu 1066, Londres, Sacre
deskrivadur fizikel: 1083, 1.52m, très mince.
marvidigezh: 2 Du 1083, Кан
douaridigezh: Caen (14), Abbaye aux Dames
Balduin VI von Flandern
ganedigezh: 1030
eured: Richilde von Hennegau
titl: 1051, Markgraf von Antwerpen (Reichstag von Goslar)
eured: w Richilde von Eguisheim
titl: 1 Gwengolo 1067, durch Heirat der Richilde, Gräfin von Berg und Hennegau, als Balduin I. Graf von Berg und von Hennegau
marvidigezh: 17 Gouere 1070, Abtei Hasnon, Flandern (franz. heute: Hanson, Hauts-de-France, Frankreich
douaridigezh: 18 Gouere 1070?, Saint-Amand-les-Eaux (59), Abbaye de Hasnon
Роберт I Фландрский Фриз Фландрский
ganedigezh: 1035, Фландрское графство, Святое Римское царство
eured: Гертруда Саксонская Биллун
titl: 1071, Голландское графство, Святое Римское царство, граф голландский
marvidigezh: 13 Here 1093, Святое Римское царство
3
4
Wouter Bertout
ganedigezh: ~ 1070
marvidigezh: > 1110
douaridigezh: abdij van Grimbergen
Wenemar I van Gent
ganedigezh: ~ 1065
eured: Gisele van Guines
marvidigezh: > 1117
Gisele van Guines
ganedigezh: ~ 1070
eured: Wenemar I van Gent
marvidigezh: ~ 1140
Dirk V van Holland
ganedigezh: 1052
eured: Othelhildis van Saksen-Billung
marvidigezh: 17 Mezheven 1091, Egmond
Gertrudis van Vlaanderen
ganedigezh: 1080
titl: 1095, Duchesse de Lorraine
eured: Dietrich II. von Oberlothringen , Châtenois (Bas-Rhin)
marvidigezh: 1117
Robert de Flandre (Robert II)
ganedigezh: 1065
eured: Clémence de Bourgogne
titl: 13 Here 1093, Torhout, Comte de Flandre
marvidigezh: 1111
Адель Фландрская
ganedigezh: 1065, Фландрское графство, Святое Римское царство
titl: 1080 - 1086, Датское королевство, королева датская
eured: Knut IV (Knut den Helige) von Danemark
eured: w Roger d' Hauteville
titl: 1092 - 1111, Апулийское герцогство, Святое Римское царство, герцогиня апульская
titl: 1092 - 1111, Калабрийское герцогство, Святое Римское царство, герцогиня калабрийская
titl: 1092 - 1111, Сицилийское герцогство, Святое Римское царство, герцогиня сицилийская
marvidigezh: Ebrel 1115, Святое Римское царство
Filips van Loo
marvidigezh: 1127
4
5
Arnoud Bertout
ganedigezh: ~ 1100
marvidigezh: < 1140
Dirk I van Altena
ganedigezh: 1105
eured: Adela Berthouts
marvidigezh: 1172
Willem van Ieper
marvidigezh: 24 Genver 1164
Arnould I van Gent
ganedigezh: ~ 1100
eured: Mathilde van Saint-Omer
marvidigezh: 1169, London Borough of Southwark
douaridigezh: Saint-Inglevert
Seger I van Gent
ganedigezh: ~ 1090
marvidigezh: 1122
5
Tud-kozh
Dirk II van Altena
ganedigezh: ~ 1130
eured: Mathilde
marvidigezh: > 1189
Aleidis van Gent
ganedigezh: ~ 1110
eured: Steppo van Viggezele van Bornem
marvidigezh: < 1154
Tud-kozh
Kerent
Kerent
 
== 8 ==
Sophia van Altena
ganedigezh: ~ 1190
eured: Arnold Bertout van Grimbergen
marvidigezh: > 1247
Willem van Hoorne
ganedigezh: 1170
eured: Margaretha van Altena
marvidigezh: 1191 ≤ ? ≤ 1196
== 8 ==
Bugale
Willem II van Horn
ganedigezh: 1200, alternatief 1206
eured: Edwige van Wickerode
marvidigezh: 24 Here 1264
Engelbert van Horne
ganedigezh: ~ 1195
eured: Ermegard van Mierlo
marvidigezh: 1264 ≤ ? ≤ 1271
Herbaren II van der Lede
ganedigezh: ~ 1200, Langerak
eured: Aleida van Heusden
marvidigezh: 1252 ≤ ? ≤ 1253
Bugale
Bugale-vihan
Agnes N. Perwez
ganedigezh: 1240 ≤ ? ≤ 1242
eured: Willem III van Horn
marvidigezh: 1292
Margaretha van Loon
ganedigezh: ~ 1240
Willem III van Horn
ganedigezh: 1240
eured: Agnes N. Perwez
marvidigezh: 10 Eost 1304
Katharina van Kessel
ganedigezh: ~ 1245
eured: w Willem I van Cranendonck
marvidigezh: > 1306
Willem I van Cranendonck
ganedigezh: < 1243
eured: Katharina van Kessel
marvidigezh: 14 Du 1282 ≤ ? ≤ 22 Mae 1289
Otto van Arkel
ganedigezh: ~ 1230
eured: Onbekend van Asperen
marvidigezh: > 1290
Jan I van Arkel
ganedigezh: 1233
eured: Bertha van Ochten
marvidigezh: 1272
Herbaren van Arkel
ganedigezh: 1220
eured: Agnies van Brederode
marvidigezh: 1280
Mabilia van Arkel
ganedigezh: ~ 1230
eured: Godschalk van der Merwede
eured: w Ghiselbert Uten Goye
marvidigezh: >12 Gwengolo 1288
Alverade van de Leede (van Arkel)
ganedigezh: 1235
ganedigezh: > 1276
eured: Wouter Uten Goye
Elisabeth van Arkel
ganedigezh: ~ 1230
Hugo Botter van Arkel
ganedigezh: 1247
eured: Asekin van Cats
marvidigezh: 1284
Clementia Mijs
ganedigezh: 1275
Arnt Stamelart van Bruheze van Wedert (Valkenswaard)
ganedigezh: 1252
marvidigezh: > 1326
Bugale-vihan
11
Sophie van Heusden
ganedigezh: 1270
eured: Willem van Horn
marvidigezh: 23 Ebrel 1336
Willem van Horn
ganedigezh: 1270
eured: Sophie van Heusden
marvidigezh: 27 Meurzh 1301
Dirk van Horn
ganedigezh: 1270
marvidigezh: 20 Meurzh 1304
Engelbert van Horn
ganedigezh: 1270
marvidigezh: 22 Kerzu 1310
Johanna van Leuven-Gaesbeek
ganedigezh: ~ 1275
eured: Gerhard I van Horne , datum contract, pauselijke dispensatie vanwege verwantschap in de 4e graad op 7 juni 1302
marvidigezh: 1315?
douaridigezh: Brussels, Karmelietenklooster
Irmgard van Kleef
ganedigezh: 1290
eured: Gerhard I van Horne
marvidigezh: 29 Meurzh 1352
Gerhard I van Horne
ganedigezh: ~ 1270
titl: Heer van Horn, Altena, Perwez en Herlaer
eured: Johanna van Leuven-Gaesbeek , datum contract, pauselijke dispensatie vanwege verwantschap in de 4e graad op 7 juni 1302
eured: Irmgard van Kleef
douaridigezh: 3 Mae 1333
Elisabeth van Steyn
ganedigezh: ~ 1290
eured: w Willem II van Cranendonck
marvidigezh: > 1323
Willem II van Cranendonck
ganedigezh: ~ 1275
eured: Elisabeth van Steyn
marvidigezh: < 1321
Jacob IV van Lichtenberg
ganedigezh: ~ 1285
eured: Mechteld van Arkel
marvidigezh: C'hwevrer 1323 ≤ ? ≤ 25 Gouere 1327
Willem van Baerle
marvidigezh: < 1386
11
12
Hendrik III van der Leck
ganedigezh: 1300
eured: Margaretha van Horn
marvidigezh: 1342
Margaretha van Horn
ganedigezh: > 1302
eured: Hendrik III van der Leck
marvidigezh: 1340
Oda van Putten en Strijen
ganedigezh: 1295
titl: Vrouwe van Putten en Strijen (niet in functie)
eured: Willem V van Horne
marvidigezh: 1331, Overleden tussen 1330 en 1336
Elisabeth von Cleve
ganedigezh: ~ 1310
eured: Godfried van Gulik , datum is van dispensatie door paus Johannes XXII (ondanks bloedverwantschap in de 4e graad)
eured: Willem V van Horne
marvidigezh: 1347, Münstereifel
Willem V van Horne
ganedigezh: > 1302
titl: Heer van Horn, Altena en Gaasbeek
eured: Oda van Putten en Strijen
eured: Elisabeth von Cleve
marvidigezh: 22 Gouere 1343
Diederik van Cranendonck
ganedigezh: ~ 1305
eured: Nn van Emmichoven
marvidigezh: <20 Gouere 1343
Gijsbrecht van Alblas
ganedigezh: ~ 1310
marvidigezh: 1344?
12
13
Jan van Wassenaer Polanen
ganedigezh: 1325
eured: Oda van Horn
eured: Marie de Brabant
eured: Margarethe van Lippe
marvidigezh: 3 Du 1378, Breda
douaridigezh: Breda
Oda van Horn
ganedigezh: 1320
eured: Jan van Wassenaer Polanen
marvidigezh: 1 Ebrel 1353
Gijsbrecht II van Abcoude
ganedigezh: ~ 1320
eured: Johanna van Horne
marvidigezh: 25 Gouere 1371
douaridigezh: 14 Gwengolo 1376, Wijk bij Duurstede
Johanna van Horne
ganedigezh: ~ 1325
eured: Gijsbrecht II van Abcoude
marvidigezh: 4 Gouere 1356
douaridigezh: 16 Eost 1356, Wijk bij Duurstede
Jan II van Heukelom
ganedigezh: 1310
eured: Elisabeth van Horne
eured: Clasina van Houweningen
marvidigezh: 5 Eost 1373, vóór
Elisabeth van Horne
ganedigezh: 1320
eured: Jan II van Heukelom
marvidigezh: 1360
Gerard van Horn
ganedigezh: 1320
marvidigezh: 26 Gwengolo 1345, Stavoren
Dirk van Cranendonk
ganedigezh: 1310
eured: Aleid van Horn
marvidigezh: 20 Gouere 1343
Aleid van Horn
ganedigezh: 1320
eured: Dirk van Cranendonk
marvidigezh: 1360
Roelof van Emmichoven
ganedigezh: ~ 1340
marvidigezh: 1388?
Nn van Alblas
ganedigezh: ~ 1345
Jolanda van Gulik-Bergheim
ganedigezh: > 1330
eured: Frederik VIII van Leiningen-Dagsburg
marvidigezh: 31 Here 1387
Mechthild van Arkel
ganedigezh: 1330
eured: w Willem VI van Horne
marvidigezh: 1381
Willem VI van Horne
ganedigezh: > 1336
eured: Mechthild van Arkel
marvidigezh: 1358
13
14
Dirk van der Lecke
ganedigezh: 1355
eured: Gillisje van Cralingen
marvidigezh: 18 Mezheven 1432, voor
Odilia van Salm Ardennen
ganedigezh: 1365
eured: Jan van Wassenaer Polanen
marvidigezh: 22 Mezheven 1428
Jan van Wassenaer Polanen
ganedigezh: 1350
eured: Odilia van Salm Ardennen
marvidigezh: 11 Eost 1394
Jan Roelofs Cranendonck
ganedigezh: ~ 1385
marvidigezh: > 1454, Ridderkerk
Reijer van Alblas
ganedigezh: ~ 1380
Wilhelm VII von Horn
ganedigezh: 1358
eured: Johanna von Loon-Heinsberg
marvidigezh: 25 Here 1415, Azincourt (62)
Anna van Leiningen
ganedigezh: ~ 1360
douaridigezh: 19 Mae 1400, Utrecht, Karthuizer Klooster
Zweder III van Abcoude
ganedigezh: ~ 1355
marvidigezh: 12 Ebrel 1400, Radda
douaridigezh: 22 Ebrel 1400, Utrecht, Karthuizer Klooster
14
15
Engelbert de Nassau-Dillenburg (Englebert Ier)
ganedigezh: 1370, Dillenburg
eured: Johanna de Polanen , Breda
titl: 4 Gwengolo 1416, Herborn, Comte de Nassau-Dillenburg et de Vianden
marvidigezh: 3 Mae 1442, Breda
Johanna de Polanen
ganedigezh: 10 Genver 1392
eured: Engelbert de Nassau-Dillenburg (Englebert Ier) , Breda
titl: 1 Eost 1403, Breda, Comtesse héritière de Nassau-Dillenburg
titl: 4 Gwengolo 1416, Comtesse de Nassau-Dillenburg et de Vianden, Herborn
marvidigezh: 15 Mae 1445, Breda
Johan III van Arkel (van Heuckelom)
ganedigezh: 1403
marvidigezh: < 1473, Ede, Nederland
Roelof Jans Cranendonck
ganedigezh: ~ 1410
marvidigezh: 1483?, Ridderkerk
Johann II von Montfort
ganedigezh: 1380c
eured: Cunegunde van Bronckhorst
marvidigezh: 16 Genver 1448
Jacob van Gaasbeek (van Abcoude)
ganedigezh: 1390?
marvidigezh: 6 C'hwevrer 1459, Brussel
douaridigezh: 15 C'hwevrer 1459, Utrecht, Kartuizerklooster Nieuwlicht
Wilhelm VIII de Hornes
eured: Jeanne de Montigny
marvidigezh: 21 Gouere 1433, Aachen
Johan II van Gemen
ganedigezh: 1380
eured: Oda van Horn
marvidigezh: 8 Meurzh 1458
Oda van Horn
ganedigezh: 1385
eured: Johan II van Gemen
marvidigezh: 1442
15
Views
Ostilhoù personel
Enklask araokaet